Pavlendová po prvý raz v živote na MS

By | 9. Marec 2010

Majstrovstvá sveta 2010 v dráhových disciplínach sa tento rok uskutočnia v hlavnom meste Dánska Copenhagen /po našom Kodaň/, budú trvať päť dní /24-28. marca/ a v  piatok večer sa pokúsi získať svoj prvý “dúhový trikot” v disciplíne scratch aj Naša odchovankyňa klubu Betka Pavlendová.

Všetko o MS nájdete na stránke: http://cyclingworld.dk/cph2010/, o priebehu pretekov Vás budem opäť aktuálne informovať a v komentároch možno pridajú “nejaké pikošky” aj samotní aktéri podujatia Betka a jej tréner Peťo Bačík.

Tak ako sme sledovali  na živo na tv-programe Eurosport ” 20-ročného slovenského supermana” Peťa Sagana na Paríž-Nice Paris-Nice 2010 – Stage 5 – Final kilometers -video dojazdu z 5.etapy,  tak bude sledovať na Eurosporte aj jedinú “Slovenku” na MS na dráhe v Kodani, tiež len 20-ročnú Betku Pavlendovú  v priamom prenose a s komentárom Róberta Bakalára. Priamy prenos začína v piatok 26. marca 18,30 hod. a disciplína scratch  štartuje asi o 20,30 hod.

Betka s trénerom Peťom Bačíkom šťastne dorazili na “miesto činu” do Kodane,teraz pár tréningov v Ballerup Super Aréne, v ktorej sa počas MS ” vyblázni” 300 pretekárov z 35 štátov sveta!

foto z Kodane  P. Bačík

Plný “CITY KLUB” priaznivcov túžobne očakával prvý premierový štart Betky Pavlendovej na Majstrovstvách sveta,i keď sme naň čakali skoro dve hodiny a stanica Eurosport to stihla len tak tak , nikto nebanoval.Po Betkinom pozdrave zamavaním na štarte to všetko vypuklo: prvých 15 kôl zo 40 sa nič nedialo, potom začali pokusy pretekáriek o zisk náskoku jedného kola, ale žiadnej to nevyšlo. Rozhodujúce však bolo 32 kolo kde bol nezavinený pád dánskej pretekárky /Betka sa mu vyhla o povestný chlp/, ktorý mal za následok roztrhanie balíka na skupiny, nastalo vražedné tempo a Betke sa už nepodarilo dostať do prvej skupiny, došla na konečnom 17 mieste z 2 4 pretekáriek. My čo sme celý pretek sledovali sme jej výkonom spokojní, hlavne pri tom páde Nás všetkých zamrazilo a jej mamičke by sa v tej chvíli ani “krvi nedorezal”. Betka  a tréner Peťo ďakujeme za pekný zážitok a veríme že to bude stále a lepšie a lepšie…..

scratch výsledky ms

6 thoughts on “Pavlendová po prvý raz v živote na MS

 1. Betuss

  Tesim sa na spolupracu komentatorov Bačík,Valica,Pavlendová :-D
  Bude to zazitok…

  Reply
 2. stanka

  Mám radosť, že sa betke podarilo prebojovať sa na MS, len ona vie, čo to bola za drina a obeta a preto jej prajem, aby mala v očiach len slzy šťastia a nie smútku. prajem jej, aby ju pády obchádzali a aby sme sa mohli tešiť všetci z jej výskledkov.

  Reply
 3. Betuss

  Dakujem mami a trener chvalim novy vzhlad stranky,je super!!!

  Reply
 4. JM

  Ahoj Betka. GRATULUJEM. Si super. Nech sa Ti darí aspoň takto aj naďalej. jm

  Reply
 5. stanka

  betka, bolo to super, len ma mrzí, že tvoju snahu neocenil niekto zo zväzu. vo všetkých tv bol záber z hromadného pádu počas vašej jazdy, ale nikoho nezaujímalo, že medzi pretekárkami je aj slovenka. asi každého zaujímajú len pikošky a silikóny a nie výkony športovcov.

  Reply
 6. Betuss

  No mami,aj mna to velmi zamrzelo,ale neda sa s tym nic robit,len dalej makat a az vysledky o mne nieco povedia.
  A pan JM,dakujem vam velmi pekne,vazim si kazdeho priaznivca,ktory fandi cyklistike a aj mojej praci.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *