By | 27. Október 2013

2.SP Aguascalientes, Mexiko 5.-7.12.2013

V 2.kole Svetového Pohára v dráhovej cyklistike sa Alžbeta Pavlendová ( CK DUKLA Bratislava ) predstavila aj v olympijskom omniu,v ktorom obsadila 7.miesto v scratchi a 9.miesto vo vylučovačovacích pretekoch. V celkovom poradí skončila na 14.mieste. Pavlendová si okrem toho vytvorila dva osobné rekordy v disciplínach 3km s pevným štartom a v letmom okruhu (250 metrov). Na SP sa pokorili svetové rekordy. Podujatie poznačili dve veľké pády v keirine. V jednom z nich francúzsky pretekár preletel cez bariéru a ostal zakliesnený v zábradlí.

Autor a foto: Peter Bačík

Betku videli mexickí diváci aj v bodovačke kde obsadila vo finále bodovacích pretekov skvelé 9.miesto s celkovo piatimi bodmi ,ktoré získala “gajdošíkovým systémom” v prvom bodovaní. Dosiahla tým svoj najlepší výsledok z pretekov svetového pohára.

1-3. november 2013

-historické víťazstvo v  prvej bodovačke SP a zisk 5-tich bodov v bodovacom závode žien na 10km prinieslo Betke celkové 12.miesto. Betka ďakujeme za krásny zážitok LIVE prenose!!! Tréner Peťo Bačík vďaka za   dobrý taktický ťah ísť bodovačku.

-v nedeľu SP LIVE TV prenose 16,20 hod. na CT sport
-Betka v piatok postúpila z rozjazdy piatim miestom do večerného finále v scratchi kde obsadila 17.miesto.
-Betka Pavlendová sa v piatok postaví na štart v scratchi a cez víkend v šesťkolovom omniu alebo v bodovačke. Celému realizačnému týmu okolo Betky Pavlendovej  držíme palce a návrat čo najlepším výsledkom.

One thought on “Seriál Svetového pohára na dráhe odštartuje v Manchestri a vyvrcholí Majstrovstvami sveta v columbíjskej Cali

1. stanka

Betka super, bol to vraj pekný prtetek, my nemáme ten program, tak sme nevideli, ale verím tomu, že takýto pretek si ešte zopakuješ. Musel to byť super pocit, získať tých 5 bodov, zdá sa , že naberáš formu!