Pavlendová nebude chýbať na GP vo Viedni

By | 5. Január 2010

Po krátkom vianočnom oddychu v kruhu rodiny, Betka opäť “zarezáva” v tréningovom precese, ktorý vyvrcholí 11–12. januára vo Viedenskej hale Ferryho Dusíka na GP-na dráhe. Pondelok začne stíhačkou na 3 km a skončí scratchom, v utorok to bude bodovačka a “časovka” na 500 m s pevným štartom.

Aktuálne z Viedne: Betka kvôli sustredeniu na scratch” uprosila trénera Peťa” a na stíhačku na 3 km nenastúpila, samotný scratch podľa trénera išla výborne (mimochodom začiatok bol vraj turbo-rýchli) chytala nástupi, skrátka chcela čo najlepší výsledok a ako to v takej situácii v živote býva “keď najlepšie chceš, tak to najviac dose…..š” tak sa to stalo aj tu, došli jej sily dostala kolo a bola odvolaná.

Iná káva to bola v utorok, vďaka Betkinej mamičke som sa pretekov zúčastnil a nebanoval som. Po skôr manifestačnej časovke na 500 m (nie je to jej srdcová disciplína) Betka nastúpila na štart bodovačky na 80 kôl 20 km, každe desiate bodované 5-3-2-1 bod, v celkom slušnej konkurencii  14 žien z deviatich štátov Európy. Betka hneď prvej bodovke skončila druhá a v zostávajúcich ešte štyri krát bodovala. Zbytočne nešpekulovala (mimochodom nerozhodilo ju ani doobedňajšie vybavovanie víz na Čínskom veľvyslanectve a ani strach ako jej dopadnú v stredu jej prvé  skúšky na VŠ) a využila taktiku “motorovej myši” ako nazývajú výbornú českú pretekárku Jarmilu Machačovú, ktorá založí a ide ako stroj až do cieľa, Betka sa jej “chytila” a vyplatilo sa, vždy bola vďaka tomu na správnej pozícii pred špurtom. Urobila na mňa super dojem a po roku, kedy som ju videl na dráhe posledný raz, bolo vidieť veľký výkonnostný skok.

Betka už v pondelok odlieta spolu s trénerom cez Dubai do čínskeho Pekingu na 4. kolo SP na dráhe, inak to je jej novou dráhovkou-bicyklom  DURATEC-orange (mal svoju premiéru vo Viedni), ten pocestuje s reprezentáciou Rakúska iným lietadlom, dúfajme že sa nestratí!! Opäť Vás budem o všetkom informovať a nezabudnite  na časový posun v Pekingu je o 7 hodín viac ako u nás. Bude to pre Betku opäť nová skúsenosť, veď program pretekov každý deň začína v  čase, keď u nás normálny človek najlepšie spí, okolo 3-4. hodine ráno!!!  raňajky o polnoci………a večera na obed tak neviem, dáme sa prekvapiť s výsledkom.

aktuálne výsledky pondelok:

http://www.radsportverband.at/09_Ergebnisse/2010/0111GP-Vienna.pdf

výsledky utorok:

http://www.radsportverband.at/09_Ergebnisse/2010/0112GP-Vienna.pdf

2 thoughts on “Pavlendová nebude chýbať na GP vo Viedni

 1. kosi

  Betke drzim vsetky styri palce, nech si dobre zajazdi vo Viedni. Skoda ze nejde do Ciny.
  V.K.

  Reply
 2. Samko Tale

  Betka bude startovat vo Wiedni a aj v Pekingu , co jej zaruci ucast na MS 2010 v KODANI

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *